Altın İğne Tedavisi – Scarlet S

Altın İğne ( Fraksiyonel Radyofrekans) RF Ankara

Teknolojik gelişmeler ile birlikte radyofrekans sistemlerinde önemli değişiklikler olmuştur. Uygulama sonrasında hastalar ciltlerinde oluşan bir kaç saatlik hafif pembelik sonrasında gündelik yaşantılarına devam edebilmekteler.

Scarlet S sisteminde, uç kısmında küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi bulunmaktadır.

Dermatolojik rahatsızlıkların bir çoğu altın iğnelerin tamamı veya iğnenin yalnızca uç bölgesine radyofrekans verilerek çözüm bulunabilmektedir.

Altın iğne tedavisi ile ilgili sorularınız olması halinde lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.

 

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

Altın İğne Uygulaması Nedir?

Altın İğne Uygulaması, cildin gençleşmesi ve sıkılaşması için yapılan ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Scarlet S olarak da adlandırılan uygulama, ameliyatsız yüz gençleştirme tedavileri arasında en başarılı olanlarının ilk sırasında gelmektedir.

 

Altın İğne Uygulaması İle Cilt Gençleştirme

Scarlet S olarak da adlandırılan Altın İğne Tedavisi adı, uygulama sırasında kullanılan cihazdan gelmektedir. Cilt gençleştirme yöntemlerinin en popüleri olan Scarlet S, uygulama sonrasında başarılı sonuçlar vermektedir. Cilt problemlerinde uzman dermatologların en büyük yardımcılarından bir tanesidir.

Altın İğne Uygulaması hakkındaki soruların yanıtlarını alttaki videoda bulabilirsiniz.

 

 

Altın İğne Scarlet S Sistemi Nasıl Çalışır? 

Altın iğneler ile derinin alt tabakalarına verilen radyofrekans enerjisi, yeni kolajen uyarımını tetiklemektedir. Bunu yaparken aynı zamanda da hasarlı kolejenlerin onarılmasını sağlamaktadır. Böylece hasarlı dokuların onarılması ile canlı ve parlak bir görünüm kazanan cildin yapısı da gergin bir hal almaktadır.

Uygulamada kullanılan altın iğneler radyofrekans cihazının ucuna takılan ve ciltle temas eden aparatlardır. Cilt yüzeyine zarar vermeden alt tabakaya ulaşan altın iğneler elastin ve kolajen üretimini tetikler.

 

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

Altın İğne Scarlet S Tedavi Alanları

 

Sivilce İzi Tedavisi:

 • Altın İğne Uygulaması, akne ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulama ile ciltteki gözenekler sıkılaşır. Siyah nokta oluşmasını azaltır. Altın İğne Tedavisi ile cildin yağ oranı dengelenerek yağlı görünüm engellenir. Akne ve sivilce izleri tedavisi ile ilgili detaylı bilgi için Leke Tedavisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Cilt Gençleştirme:

 • Yüzde özellikle kaş arası, alın, dudak üstü, göz çevresi ve yanaktaki kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yılların etkisi ile ortaya çıkan elastikiyet kaybına bağlı sarkmalarda da toparlayıcı özelliği bulunur. Altın iğne uygulaması, dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklıkların tedavisinde de etkili bir yöntemdir. Scarlet S uygulaması cilt gençleştirme tedavisindeki en popüler yöntemlerin başında gelmektedir. Kırışıklık tedavisi ile alakalı detaylı bilgiye Kırışıklık Tedavisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Cilt Çatlakları:

 • Çatlak Tedavisi en zor tedavilerin başında gelmektedir. Başarılı bir tedavi için birkaç uygulamanın birlikte yürütülmesi gerekmektedir. Scarlet S ve fraksiyonel karbondioksit lazer tedavileri birlikte uygulandığında, pürüzsüz bir cilt yoğunluğu sağlama, cilt rengini düzeltme ve çatlakların genişliğini azaltma aşamalarında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Ameliyat İzi Giderilmesi:

 • Altın İğne Tedavisi ile yara izlerinin tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Akne ve sivilce izlerinin giderilmesinde uygulanan sistemin aynısı kullanılmaktadır. Altın İğne Tedavisi ile alakalı sorularınız için bize alttaki Whatsapp ikonu üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Aşırı Koltuk Altı Terlemesi:

 • Altın İğne Uygulaması ile ter bezleri kalıcı olarak etkisizleştirilerek bu bölgeden ter salınımını durdurulabilmektedir. Ter bezleri azaldığı için sonucu da kalıcı olmaktadır.

 

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

Altın İğne – Scarlet S Nasıl Uygulanır?

Altın İğne Uygulamasına başlanmadan cilt temizlenir. Hasta konforunu artırmak ve ağrıyı azaltmak için anestezi uygulanır. Her hasta için özel altın iğne başlıkları kullanılmaktadır, başlıklar sisteme takıldıktan sonra tedaviye uygun parametreler ayarlanır ve uygulamaya başlanır. Uygulama sonrasında ihtiyaca göre bakım maskeleri uygulanarak etkinlik arttırılabilir. Uygulama ortalama yarım saat sürmektedir. Uygulama sonrasında küçük kabuklanmalar ve hafif kızarıklıklar görülebilir.

 

Altın İğne Tedavisi Kaç Seans Uygulanır? 

Altın İğne Tedavisi cilt gençleştirme uygulamalarında ayda bir kez yapılmaktadır. Cildin durumuna göre ortalama 3 seans sonunda etkisi görülmektedir. Ciltte canlanma, gerginlik, cilt yapısında düzelme ve parlaklık belirgin biçimde görülmektedir.

 

Scarlet S Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrası ilk 3-4 saat içerisinde ciltte kızarıklıklar oluşur.

 • Takip eden 24 saat – 72 saat arasında kızarıklıklar pembeleşmeye dönüşür.
 • Uygulama yapılan gün yüz, su ile temas ettirilmemelidir.
 • Uygulama sonrası cilt, dermatoloğun tavsiye ettiği şekilde nemlendirilmelidir.
 • Uygulama sonrası hafif şişlik ve kızarıklık olabilir. Ciltte gerginlik ve kuruluk hissedilebilir. Bu durumlarda cilt nemlendirilerek antibiyotik kullanılmalıdır.
 • Uygulama sonrası makyaj yapılmamalıdır.
 • Uygulama yapılan gün, cilt güneş ile temas ettirilmemelidir.
 • Uygulama sonrası ciltte minik kabuklanmalar oluşabilir. Bu kabuklanmalar 3-4 gün sonra kendiliğinden düşecektir. Bu sürede kabuklarla oynanmamalı, kaşınmamalıdır.
 • Uygulama günü ve ertesi gün banyo yapılmamalıdır.

Altın İğne Tedavisi ile ilgili sorularınızı alttaki Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

 

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

Hemen Fiyat Alın!

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!