Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi Ankara

Çatlak Tedavisi

Elastin cildin doğal yapısında bulunup, cildin esnemesini sağlayan maddedir. Elastin hasar görmeye başladığında esneme olamadığı için ciltte deformasyonlar meydana gelerek çatlaklar oluşmaya başlar.

Cilt çatlaklarının temel sebebi hormonal değişikliklerdir. Hamilelik ya da kilo alıp verme gibi durumlarda sıklıkla karşılaşılmasının sebebi de budur.

Çatlak tedavisinin en sağlıklı yöntemi, uzman dermatolog kontrolünde tedavi uygulanmasıdır.

Kadınların hormon seviyelerinin daha yüksek olması sebebi ile cilt çatlakları kadınlarda daha sık görülmektedir.

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

Çatlaklar ilk çıkış aşamasında mor ve kırmızı renkte görülür. Kaşıntılı bir yapısı olması sebebiyle yanlış bir bilgi olarak kaşıntı bölgesine uygulama yapılmaktadır. Bu uygulama çatlağa daha fazla zarar vermektedir.

 

Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi

 

Cilt Çatlaklarının Tedavisi Mümkün Müdür?

Çatlak tedavisi oldukça zor bir tedavidir. Uygulamada birden fazla tedavi seçeneği bulunmaktadır. Mezoterapi, dermaroller ve farklı uygulamalar tedavi seçenekleri arasındadır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer ile başarılı sonuçlar alınmasının ardından popüler hale gelmiştir. Çatlaklarda eski yeni ayrımı yapılmaksızın yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer özellikle bacak ve basen çatlaklarında oldukça başarılıdır. Çatlağın şiddeti ve kişinin cilt yapısına göre seans sayısı değişmektedir.

Çatlak tedavisi ile ilgili sorularınız olması halinde lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!