Varis Tedavisi – Kılcal Damar Tedavisi

Varis Tedavisi Ankara

Varis Tedavisi Ankara

Vücutta kan dolaşımını sağlayan damarlar bir ağ gibi bedenin her tarafını sarmıştır. Vücutta temiz kan ve kirli kan dolaşımını sağlayan damarlarda sorun oluşabilmektedir.

Damarlar ile ilgili sorunların başında varis ve kılcal damar çatlaması gelmektedir. Varis genellikle bacaklarda görülmektedir. Bacaktaki toplardamarlar, kirli kanı temizlenmesi için kalbe ulaştırır. Bu işlem yer çekiminin tersine olması sebebi ve uzun bir yol kat etmesi nedeniyle zordur.

Kirli kan kalbe gidemediğinde toplardamarda birikir ve damarın genişlemesine neden olur. Genişleyen toplardamar da bacağın şişmesine sebep olur. Damardaki bu genişlemeye varis denilmektedir.

Varis Tedavisi Ankara daha fazla bilgi için bize ulaşınız.

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara –

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

Varis Neden Olur

  • Uzun süre ayakta hareketsiz beklemek,
  • Fazla kilolar,
  • Genetik özellikler.

Varis rahatsızlığı bulunan kişiler bacaklarında ağrı ve acıma hissederler. Bacaklarını yukarı doğru kaldırarak rahatlama ihtiyacı hissederler.

Varis, erken safhada fark edildiğinde varis çorabı kullanılabilir. Varis çorabından yeterli fayda sağlanmazsa uzman desteği gerektirmektedir.

 

Varis Tedavisi

Varis Tedavisi

 

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar çatlaması da bir varis türü olarak belirtilmesine rağmen bacaklarda oluşan varis türünden farklıdır. Daha çok yüzde yanak kısmı ve burunda görülmektedir. Çok küçük olan kılcal damarlar kırmızı, mavi ve yeşil renge dönüştüğünde fark edilir. Renk değişimleri damar hastalıklarının habercisi olarak belirtilir.

Kılcal damar rahatsızlıklarında lazer kılcal damar tedavisi uygulanmaktadır. Uygulamada küçük damarlara yüksek ısı verilir, büyük damarlara ise kirli kan atılır.

Uygulama iğne fobisi olanlar ve alerjik reaksiyon gösterenler için 2 seansta yapılarak kılcal damar şikayetleri giderilmektedir.

Tıbbi bir uygulama olması sebebiyle uzman kişiler ile çalışılması önemlidir.

Lazerle Varis Tedavisi Ankara için alttaki bilgiler ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!